گروه سام‌تک، با استفاده از متخصصان متعهد و بهره‌گیری از دانش نوین و استانداردهای روز دنیا موفق به طراحی نرم افزاری شده است، که به مثابه جعبه سیاه عمل می‌کند. این سیستم در راستای بهبود و بهینه‌سازی عملکرد مزارع تمام تغییرات تجهیزات و فعالیت اشخاص را بصورت آفلاین ثبت می کند، حتی در صورت عدم دسترسی به اینترنت نیز قابل مشاهده می‌باشد.

اتوماسیون هوشمند مهر سامان گستر، دارای نرم افزار مانیتورینگ مطابق با استانداردهای روز دنیا می‌باشد. این نرم افزار امکان مشاهده عملکرد سالن به‌صورت آنلاین و لحظه‌ای را از راه دور در هر مکان و هر زمان از طریق تلفن همراه، لپ‌تاپ و کامپیوتر میسر می‌سازد. این مهم، امکان بررسی و مقایسه اطلاعات با دوره های گذشته در راستای دست‌یابی به بهترین راندمان را برای مالک فراهم می‌کند.

سیستم گارد امنیتی و اعلام هشدار پیشرفته از مزیت‌های اتوماسیون هوشمند مهر سامان گستر می‌باشد. که در سه زمینه؛ شرایط محیطی، هشدارهای تجهیزات و هشدارهای مربوط به سخت افزار سیستم کنترل فعال است. این سیستم دستگاه متحمل فشار را شناسایی کرده ، آن را از مدار خارج می‌کند تا از خرابی کامل آن پیشگیری شود با اعلام هشدار از طریق آژیر و پیامک به اطلاع مالک میرساند، و همزمان با فعال نمودن دستگاه جایگزین شرایط سالن را پایدار و مطلوب نگه می‌دارد.

یکی از افتخارات شرکت مهر سامان گستر در طراحی اتوماسیون صنعتی، استفاده از پی ال سی به جای برد الکتریکی است. مهمترین مزیت‌ استفاده از پی. ال. سی نسبت به برد الکتریکی را می‌توان طراحی متناسب با هر شرایط دانست. از دیگرمزایای استفاده از پی ال سی نسبت به برد الکتریکی: افزایش مقاومت وطول عمر، کاهش مصرف انرژی، صرفه جویی در هزینه‌های جانبی،  به صفر رساندن احتمال خطای تصمیم‌گیری بر خلاف برد الکتریکی می‌باشد. سهولت در نگهداری و پشتیبانی در پی . ال . سی به علت تعداد اندک کارت استاندارد مطلوب ولی در برد الکتریکی به‌ دلیل استفاده از قطعات لحیم شده این مطلوبیت وجود ندارد. همچنین امکان تغییرات در پی. ال. سی بسیار سریع و آسان  می‌باشد. 

گروه سام‌تـک، با برخورداری از مدیران متعهد و متخصص هدف خود را، شناخت نیازهای مشتریان و ارائه خدمات بهینه مبتنی بر پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیا به سراسر کشور قرارداده است. افزایش تولید با استفاده از روش‌های قدیمی و سنتی کاری است که اغلب برای مالکان غیرممکن است، هوشمند‌سازی و کنترل شرایط محیطی در مزارع و سالن‌های تولیدی با استفاده از سیستم اتوماسیون هوشمند مهرسامان گستر راه حلی موثر می‌باشد. تیم فنی ما، براساس مولفه‌های خاص هر مزرعه دستگاه منحصر بفرد آن را طراحی و تولید می‌کنند. رویای همیشگی مالکان افزایش میزان تولید در عین حال کاهش هزینه‌های جانبی می‌باشد گروه صنعتی سام‌تک، به این مهم تحقق می‌بخشد.
متخصصان گروه صنعتی سام‌تـک در نخستین گام طراحی اتوماسیون هوشمند جهت هر سالن با بررسی و آنالیز عوامل موثر در عملکرد آن؛ مانند دما، تهویه، نور و .... ابتدا شرایط سالن را به وضعیتی پایدار می رساند (Keeping Balance)، نتایج این آنالیزها منجر به طراحی اتوماسیونی منحصر به شرایط محیطی و اقلیمی هر سالن می شود و همچنین عملکرد اتوماسیون هوشمند در شرایط استاندارد نیز بهبود می یابد.