آخرین مطالب
نقش سازمان تحقیقات کشاورزی در ارتقای خوداتکایی تولید خوراک دام
معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: نقش سازمان تحقیقات کشاورزی در ارتقای خوداتکایی تولید خوراک دام مورد توجه دولت است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛ به نقل از روابط عمومی سازمان تحقیقات، دکتر کامبیز بازرگان در نشست ستاد طرح کلان خوداتکایی در تولید خوراک دام، برگزاری جلسات ستاد طرح کلان خوداتکایی در تولید خوراک دام را در راستای هم اندیشی بخش اجرا و بخش تحقیقات در زمینه توسعه و رونق تولید داخلی علوفه مهم دانست.
مشاهده بیشتر
دوره آموزشی اتوماسیون مرغداری ها-تجهیزات و روش ها
دوره فوق‌العاده کاربردی ویژه کارشناسان طیور و مکانیزاسیون هم‌اکنون به صورت دوره‌ای توسط جهاد کشاورزی استان برگزار میگردد. این دوره شامل معرفی اتوماسیون هوشمند، عملکرد و اثربخشی آن در صنعت دام و طیور هست که توسط جناب دکتر رضا حقیقی موسس و مدیر اجرایی گروه صنعتی سامتک برگزار خواهد شد.
مشاهده بیشتر
طرح مدیریت بازار مرغ و نهاده از سوی وزارت جهاد کشاورزی به رئیس‌جمهور ارائه شد
سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی طرحی برای مدیریت بازار مرغ و نهاده های دامی به رئیس‌جمهور تقدیم کرده است تصریح کرد: این طرح موجب یکپارچه سازی تأمین، توزیع و قیمت‌گذاری در این صنعت می‌شود.
مشاهده بیشتر
یکی از بزرگترین شرکتهای زنجیره ای تولید گوشت مرغ روسیه دارایی خود را برای فروش گذاشت
روزنامه روسی «كومرسانت» گزارش داده كه هلدینگ كشاورزی «پریوسكلی» سومین تولید كننده مرغ در روسیه، قصد دارد بخشی از دارایی خود را به فروش برساند. شرکتهای رقیبی مانند Cherkizovoو CP Foodsعلاقه به خرید از خود نشان دادند.
مشاهده بیشتر
آیا می‌توان از ملخ به عنوان خوراک دام و طیور بهره برد؟
در حال حاضر هیچ راهی برای جایگزین کردن ذرت و سویا در جیره دام و طیور نیست و در کشور ما نیز امکان کشت این محصولات به دلیل بحران کم آبی و نیاز این دو محصول به آب وجود ندارد. بنابراین می‌توان از ملخ به عنوان جایگزین سویا در جیره تغذیه‌ای دام و طیور به عنوان منبع پروتئینی استفاده کرد که در صورت تحقق می‌تواند به میزان زیادی از خروج ارز بابت واردات سویا جلوگیری کند، و در نتیجه وابستگی در این عرصه نیز کمتر می‌شود.
مشاهده بیشتر
مشکلی در تامین نهاده‌های کشاورزی وجود ندارد
وزیر جهاد کشاورزی با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت ذخایر نهاده ها نظیر ذرت، جو، کنجاله، روغن خام و دانه های روغنی، گفت: خوشبختانه با برنامه ریزی های انجام شده مشکل و نگرانی در تأمین این اقلام نخواهیم داشت.
مشاهده بیشتر