توزیع ۱۱۸ هزار تن نهاده دامی در استان فارس

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان فارس گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱۸ هزار تن نهاده دامی توسط این اداره کل بین تولیدکنندگان دام و طیور استان فارس توزیع شده که نسب به مدت مشابه سال گذشته رشد ۶۰ درصدی داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پشتیبانی امور دام استان فارس، رهام رحمانی مدیر کل پشتیبانی امور دام استان فارس تصریح کرد: این نهاده‌ها شامل ۳۳ هزار تن جو، ۲۷ هزار تن ذرت و ۵۸ هزار تن کنجاله سویا است. وی افزود: گرچه در چند ماه ابتدای سال به دلیل مشکلات ارزی، واردات و تأمین نهاده¬های دامی به میزان مورد نیاز کشور با محدودیت‌هایی مواجه بود اما در ماه های اخیر با به کارگیری سیاست‌های دولت و پیگیری‌های لازم محموله‌های جدیدی وارد کشور شده و در آینده وضعیت بهتری خواهیم داشت.

مدیر کل پشتیبانی امور دام از برنامه‌ریزی وهماهنگی این شرکت و معاونت امور دام سازمان جهادکشاورزی برای توزیع مناسب نهاده‌های دامی بین بهره‌برداران خبر داد و تأکید کرد: تمام تلاش ما این است که توزیع نهاده‌های دامی عادلانه و در راستای پشتیبانی و حمایت از تولید باشد و از عرضه خارج از شبکه نهاده‌ها جلوگیری شود.

توزیع روزانه ۴۰ تن مرغ منجمد در فارس

رحمانی با بیان اینکه محدودیتی در توزیع گوشت مرغ منجمد در استان فارس وجود ندارد، تصریح کرد: در ۲۰ روز اخیر، روزانه بیش از ۴۰ تن مرغ منجمد در سطح استان توزیع شده و این روند به منظور تعادل بخشی به قیمت این فرآورده پرمصرف غدایی، همچنان در سطح استان ادامه دارد.

وی ابراز کرد: انتظار می‌رود با توزیع مناسب نهاده‌ها و بهبود وضعیت تولید در آینده شاهد تعدیل قیمت مرغ گوشتی در سطح استان باشیم.